ساعت
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 397117
 بازدید امروز : 441
 کل بازدید : 1420919
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/6271
اخبار > دو کتاب جدید در موضوع پایدارسازی خاک مناطق جنگلی و پرورش زنبور عسل منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

از سوی انتشارات واحد شبستر؛

دو کتاب جدید در موضوع پایدارسازی خاک مناطق جنگلی و پرورش زنبور عسل منتشر شد

کتاب­های «پایدارسازی خاک مناطق جنگلی به روش زیست­ مهندسی» تالیف قاسم حبیبی بی ­بالانی و «اصول علمی و عملی پرورش زنبور عسل» تالیف عبدالاحد شاددل تیلی و قاسم حبیبی بی­ بالانی از سوی انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی شبستر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی کتاب پایدارسازی خاک مناطق جنگلی به روش زیست مهندسی از سوی قاسم حبیبی بی­ بالانی تدوین و سعی شده است تمام مطالب به روز مربوط به حفاظت و پایدارسازی شیب­ های طبیعی واقع در مناطق جنگلی جمع ­آوری و در دسترس متخصصین این رشته قرار بگیرد.

این کتاب در مورد نحوه گسترش پوشش گیاهی برای جلوگیری از ایجاد لغزش و فرسایش به وسیله انجام آزمایش­های گوناگون به منظور استفاده از نقش حفاظتی و حمایتی پوشش گیاهی تدوین شده است.

قسمت عمده کتاب پایدارسازی خاک مناطق جنگلی به روش زیست مهندسی باعث ایجاد توجه ویژه زیست­ محیطی و قابلیت­های مقاومت خاک در برابر لغزش­های توده­ای و فرسایش­ های خاک توسط درختان و گیاهان می­شود.

این کتاب در 5 فصل با عنوان­ های: مروری بر تعاریف و مباحث مکانیک خاک؛ خواص مهندسی پوشش گیاهی؛ شرایط اکولوژیکی مورد نیاز برای استقرار و مدیریت پوشش گیاهی؛ پایدار سازی شیب و زیست مهندسی خاک برای پایدارسازی شیب و تجدید سایت تدوین شده است.

کتاب اصول علمی و عملی پرورش زنبور عسل از سوی عبدالاحد شاددل تیلی و قاسم حبیبی ­بی­ بالانی تدوین و سعی شده است اطلاعات کافی از زیست­ شناسی، رفتار، فعالیت­ های زنبور عسل و آشنایی با لوازم و تجهیزات پرورش زنبور عسل جهت اعمال مدیریت صحیح را جمع ­آوری کند.

این کتاب اطلاعات کاملی را در مورد آگاهی و شناخت گیاهان شهدزا و زنبور دوست، انتشار و تراکم و دوره گل­دهی گیاهان منطقه و در نهایت جابجایی و انتقال به موقع کندوها جهت بهره ­گیری بیشتر از منابع موجود در جهت افزایش تولید را به خوانندگان می­دهد.

کتاب اصول علمی و عملی پرورش زنبور عسل در 9 فصل به تاریخچه و جایگاه زنبورداری در کشاورزی، وسایل و تجهیزات مورد استفاده، گونه و نژادهای زنبور عسل، ساختمان رشد و تکامل زنبور، احتیاجات مواد مغذی و تغذیه، افراد تشکی ل­دهند کلنی، فعالی ت­های زنبورداری در طول سال و محصولات زنبور عسل می ­پردازد.

دکتر قاسم حبیبی بی ­بالانی عضو هیات علمی و دانشیار گروه کشاورزی و جنگلداری واحد شبستر و آقای دکتر عبدالاحد شاددل تیلی عضو هیات علمی و استادیار گروه علوم دامی واحد شبستر است.

کتاب کتاب پایدارسازی خاک مناطق جنگلی به روش زیست مهندسی در 138 صفحه به قیمت 200000 ریال و کتاب اصول علمی و عملی پرورش زنبور عسل در 223 صفحه به قیمت 270000 ریال توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی شبستر منتشر و به بازار عرضه شده است.

 

 

آدرس خبر در خبرگزاری آنا: http://www.ana.ir/news/274180

 


٠٧:٥٥ - چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٣٠٢٣    /    تعداد نمایش : ١٠٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نظرسنجی
بنظر شما کدام عامل در جذب و نگهداری دانشجو بیشتر مفید است؟

اعضای هیات علمی و نحوه تدریس آنها؟
کارکنان اداری و نحوه برخورد آنها؟
تجهیز و تکمیل آزمایشگاهها و کارگاهها و سایتها
توسعه امکانات رفاهی از قبییل سرویس، خوابگاه، غذا و ...؟

تقویم