ساعت
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 455554
 بازدید امروز : 184
 کل بازدید : 1592438
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/4781
اخبار > انتشار «امامزاده های آذربایجان و شمال غرب ایران» و «تاریخ امکنه شریفه و رجال برجسته»


  چاپ        ارسال به دوست

از سوی دانشجوی واحد شبستر صورت گرفت؛

انتشار «امامزاده های آذربایجان و شمال غرب ایران» و «تاریخ امکنه شریفه و رجال برجسته»

کتاب­ های «امام­زاده ­های آذربایجان و شمال غرب ایران» و «تاریخ امکنه شریفه و رجال برجسته»توسط امیر چهره ­گشا دانشجوی رشته تاریخ واحد شبستر تألیف و از سوی نشر اختر منتشر شد.

امیر چهره­ گشا در گفت‌وگو با روابط عمومی اظهار کرد: «بناهای آرامگاهی از جمله بقاع متبرکه  امامزادگان، از جنبه­ های مختلف، از جمله نقش آن­ها در جغرافیای شهری، فعالیت­های مذهبی، اقتصادی، سیاسی و هنری و بالاخره برای شناسایی گسترش و احترام و اعتبار مذهب در دوره ­های مختلف تاریخی قابل مطالعه بوده و از اهمیت خاصی برخوردار است».

چهره ­گشا با اشاره به استفاده از دو روش تحقیق میدانی و کتابخانه ­ای در تالیف کتاب افزود: «در این اثر سعی شده است تا ضمن شناساندن شرح حال و نسب افراد مدفون در این بقاع، به موقعیت جغرافیایی و مشخصات بنا نیز اشاره شود».

وی ادامه داد: «وجود تعداد زیادی از این بقاع در ایران، گویای موج گسترده مهاجرت­هایی است که در قرون اولیه اسلامی به سوی ایران صورت گرفته است و مهاجرت امام­زادگان به ایران در چهار دسته صورت گرفته است: 1) آنهایی که از بیدادگری­های امویان و به خصوص حجاج بن یوسف مجبور به مهاجرت شدند. 2) بزرگوارانی که به هنگام ولیعهدی حضرت امام رضا ع به ایران آمدند. 3) تعدادی که در خروج بر خلفای اموی و عباسی شرکت داشتند. 4) گروهی که در زمان حکومت علویان در مازندران به ایران آمدند»

کتاب «امام­زاده ­های آذربایجان و شمال غرب ایران»در سال 1396 از سوی نشر اختر تبریز در 1000 نسخه  چاپ و با قیمت 250000ریال روانه بازار گردید.

کتاب در 348 صفحه و شامل 5 فصل: امامزادگان استان آذربایجان شرقی، امامزادگان استان آذربایجان غربی،  امامزادگان استان اردبیل، امامزادگان استان زنجان، منابع و فهرست اعلام می­باشد.

کتاب «تاریخ امکنه شریفه و رجال برجسته»به قلم میرزا علی ثقه الاسلام تبریزی نوشته شده بود که با مقدمه و تحقیق و تعلیقات امیر چهره­ گشا دانشجوی رشته تاریخ واحد شبستر گردآوری و از سوی نشر اختر  در 110 صفحه با قیمت 100000 ریال چاپ شد.

«تاریخ امکنه شریفه و رجال برجسته» در ردیف کتاب­های مهم تاریخی تبریز قرار گرفته و در این اثر به بررسی چهار مورد از اماکن تاریخی تبریز : بقعه سید حمزه، بقعه عین ابن علی و زین بن علی، بقعه صاحب الامر و بنای باغ شمال پرداخته شده است.

این پانزده و شانزدهمین کتاب امیر چهره ­گشا است. عنوان تعدادی از کتاب­های چاپ شده به شرح ذیل است: یادمان صفرخان، زندانی زمان، نگاهی به مبارزات با سابقه­ترین زندانی سیاسی جهان، صفرخان قهرمانیان؛ تاریخ عجب شیر؛ پیشگامان تاریخ و فرهنگ آذربایجان؛ عجب شیر در گذر زمان؛ آتالاردان چاتان سسلر؛ ائل قایغی­سی: زندگی­نامه و آثار دکتر حسین دوزگون؛ سهند دونیاسی؛ فیزیک نور؛ امامزاده‌های آذربایجان و شمال‌غرب ایران

آدرس خبر در خبرگزاری آنا: http://www.ana.ir/news/306079

 

 


١٤:٣٢ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٣٠٦٢    /    تعداد نمایش : ٧٠٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نظرسنجی
بنظر شما کدام عامل در جذب و نگهداری دانشجو بیشتر مفید است؟

اعضای هیات علمی و نحوه تدریس آنها؟
کارکنان اداری و نحوه برخورد آنها؟
تجهیز و تکمیل آزمایشگاهها و کارگاهها و سایتها
توسعه امکانات رفاهی از قبییل سرویس، خوابگاه، غذا و ...؟

تقویم