ساعت
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 455562
 بازدید امروز : 199
 کل بازدید : 1592453
 بازدیدکنندگان آنلاين : 16
 زمان بازدید : 0/4881
اخبار > مقاله عضو هیات علمی واحد شبستر در پایگاه استنادی جهان اسلام نمایه شد


  چاپ        ارسال به دوست

چاپ مقاله

مقاله عضو هیات علمی واحد شبستر در پایگاه استنادی جهان اسلام نمایه شد

مقاله دکتر توحید وحدت پور عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر در چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در علوم شیمی و زیست شناسی (کد مجوز 49457/16 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) به صورت سخنرانی در دانشگاه علامه طباطبایی ارائه و در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) و کنسرسیوم محتوای ملی (CIVILICA) نمایه شد.

این مقاله بر اهمیت و نقش مصرف آنتی­ اکسیدان­های پپتیدی و اثرات تزریقی تری‌پپتید گلوتاتیون در شرایط بحرانی پس از خروج از تخم بر میزان زنده‌مانی و عملکرد رشد بلدرچین‌های ژاپنیتاکید دارد.یافته ­های تحقیق نشان می­دهد که می­توان با تولید آزمایشگاهی پپتیدهای زیست فعال با خصوصیات آنتی­ اکسیدانی، از اثرات منفی استرسهای محیطی و تغذیه ای پیشگیری کرد و عملکرد سیستم های فیزیولوژیک حیوانرا بهبود بخشید.

مهندس سید رفیع ابرهی آذر دانش آموخته کارشناسی ارشد گروه علوم دامی ودکتر حبیب اقدم شهریار عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر، همکاران نویسنده مقاله هستند.

توحید وحدت­ پور استادیار فیزیولوژی دانشکده علوم دامی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر و پژوهشگر دوره فوق دکترای (Post Doc.)دانشگاه علوم پزشکیتبریز با چاپ و ارایه بیش از 65 عنوان مقاله در مجلات و همایش­های معتبر بین ­المللی یکی از اعضای هیات علمیفعال دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر در حوزه پژوهش است.

سایت نویسنده   http://vahdatpour.iaushab.ac.ir/

نمایه کنفرانس در ISC  http://conf.isc.gov.ir/chembio

سایت کنفراس   http://chem-bio.info/fa/

مقاله دکتر توحید وحدت‌­پور عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر در نشریه علمی-پژوهشی (ISC)دامپزشکی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازیکه جزو مجلات علمی-پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوریمی باشد و در پایگاه استنادی ISCنمایه می شود، به چاپرسید.

 

به گزارش روابط عمومی، مقاله دکتر توحید وحدت­‌پور عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر باعنوان «اثرات مصرف لووتیروکسین و پروپیل­تیواوراسیل بر هورمون­های تیروئیدی، شاخص­های خون و عملکرد بلدرچین­های ژاپنی (Coturnixcoturnixjaponica)» که حاصل نتایج یک پایان­نامه کارشناسی ارشد فیزیولوژی دام می باشد، در نشریه دامپزشکی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازیکه جزو مجلات علمی-پژوهشی وزارتین می باشد و در پایگاه استنادی ISCنمایه می شود، به چاپ رسید.

این پژوهش، به منظور بررسی ایجاد تغییرات در عملکرد فیزیولوژیک غده­ تیروئید تحت تاثیر داروهای لووتیروکسین و پروپیل­تیواوراسیل و اثرات آن بر رشد، ترشح هورمون­ها و شاخص­های خون در بلدرچین­های ژاپنی به انجام رسید. یافته ­های تحقیق نشان می­ دهد که این حیوانات، حداقل در کوتاه مدت، در برابر مصرف این دو دارو مقاومت زیادی دارند و عملکرد فیزیولوژیک غده تیروئید در دزهای پزشکی لووتیروکسین و پروپیل­تیواوراسیل، کمتر تحت تاثیر قرار می گیرد. هرچند کهکاهش مصرف خوراک و رشد آهسته در ابتدای دوره، بیان­گر انتقال به آستانه­ استرسی جدید بود و نشان­ دهنده توانایی این پرندگان برای مقابله و عادت­پذیری در برابر استرس­های متابولیکی می باشد.

دکتر رامين سلامت­دوست نوبر، عضو هیات علمی واحد شبستر و مهندس سيد­ جواد پوركاوس، دانش آموحته کارشناسی ارشد فیزیولوژی دام، همکاران نویسنده این مقاله هستند.

توحید وحدت­پور استادیار فیزیولوژی دانشکده علوم دامی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر و پژوهشگر دوره فوق دکترای (Post Doc.)دانشگاه علوم پزشکیتبریز با چاپ و ارایه بیش از 65 عنوان مقاله در مجلات و همایش­های معتبر بین ­المللی یکی از اعضای هیات علمیفعال دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر در حوزه پژوهش است.

سایت نویسنده   http://vahdatpour.iaushab.ac.ir/

سایت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی 

 http://www.rvsri.ir/Portal/Home/

سایت مجله  http://vj.areo.ir/

 

سایت مقاله

 http://vj.areo.ir/article_109225_416c3da9c0a182d286e7943285f407ff.pdf

 

 


١٤:٤٦ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٣٠٦٣    /    تعداد نمایش : ١١٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نظرسنجی
بنظر شما کدام عامل در جذب و نگهداری دانشجو بیشتر مفید است؟

اعضای هیات علمی و نحوه تدریس آنها؟
کارکنان اداری و نحوه برخورد آنها؟
تجهیز و تکمیل آزمایشگاهها و کارگاهها و سایتها
توسعه امکانات رفاهی از قبییل سرویس، خوابگاه، غذا و ...؟

تقویم